Branislav Gregorec & Josef Křikava | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • 28. rok specialistou nejen na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • nové a špičkově vybavené autokary
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
PŘÍRODNÍ POKLADY KAMNICKO-SAVINJSKÝCH ALP

Logarská dolina – Velika Planina – vodopád Rinka – Kamnik – Lublaň


od 5 290 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Slovinsko je zemí mnoha neobyčejných přírodních krás. Ačkoliv je rozlohou malé, bylo vždy velice hrdé na své obrovské přírodní a kulturní bohatství. Poznejte s námi oblast s nedotčenou přírodou na severu této země - Kamnicko-Savijnské Alpy - neprávem opomíjené hory. Jméno dostaly podle řeky Savinje a historického města Kamnik. Svou krásou mohou směle konkurovat i nejvyšším „Julkám“. Milovníci historie a architektury ocení i půvaby elegantní metropole Slovinska Lublaně – malého města s velkým charisma.

Č. zájezdu

Termín

Cena

91220

03.09. - 06.09.

2020

5. 290

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 2x ubytování s polopenzí v ***hotelu,nebo penzionu, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 23.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase dle dohody s CK.) Přejezd přes SRN a Rakousko do Slovinska.

2. den: V dopoledních hodinách příjezd do oblasti Kamnicko-Savijnských Alp. LOGARSKÁ DOLINA – přezdívaná perla Slovinských Alp, patří mezi nejkrásnější alpské ledovcové doliny. Okolní hory se tyčí do výšky přes 2 000m. Samotné údolí je 7km dlouhé s průměrnou šířkou 250m. Od roku 1987 chráněná oblast. Na konci údolí ve výšce necelých 1 300m pramení řeka Savinja, jejíž ledová voda tvoří SLAP RINKA – jeden z nejvyšších vodopádů ve Slovinsku (90 m). U vodopádu vyhlídková terasa s občerstvením, vzhledem ke své poloze přezdívaná Orlí hnízdo. Starobylý KAMNIK – prohlídka historického centra města, které leželo v minulosti na důležité obchodní cestě mezi Terstem a Korutany. Přejezd na ubytování, večeře a nocleh.

3. den: Snídaně. Lanovkou na náhorní plošinu VELIKA PLANINA (1.666 m.n.m.). Největší pastevecká planina v Evropě s neobyčejnou lidovou architekturou - více než 200 salaší, dřevěný kostelík dle návrhu slavného architekta J. Plečnika, pasoucí se krávy a překrásné výhledy. Možnost ochutnání stravy pastevců – chléb, sýr, kyselé mléko nebo tradiční slovinský pokrm ajdovi žganci. Dále k pramenu řeky Kamniške Bistrice - pramen tvoří mohutný krasový vývěr s velkým jezírkem. ARBORETUM Volčji Potok - nejnavštěvovanější dendrologická zahrada Slovinska, jejíž historie se začala psát v roce 1952. Obdivovat můžete anglický park s několika vodními plochami rozsáhlé sbírky dřevin iskleníky s kaktusy, orchidejemi nebo tropickými motýly. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

4. den: Snídaně. LUBLAŇ - prohlídka hlavního města Slovinska, na jehož vzhledu se významně podílel architekt J. Plečnik (mosty, veřejné osvětlení, významné budovy). Město je dokonalou směsicí německé, slovinské a středomořské kultury. Symbolem města je Drak, který symbolizuje odvahu a sílu. Najdeme ho i na Dračím mostě, který draci střeží více než 100 let. Dominantu města tvoří Lublaňský hrad, Trojmostí i 70m vysoký „mrakodrap“ Nebotičnik zr. 1933 - ve své době nejvyšší budova celého Balkánu. V odpoledních hodinách odjezd zpět do ČR. Návrat do ČR do půlnoci.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+ detail Pojištění CK, UNIQA, pojišťovna a.s., pojistná smlouva číslo: 1357509118 Seznam pojištěných CK: zde
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz