Branislav Gregorec & Josef Křikava | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • 28. rok specialistou nejen na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • nové a špičkově vybavené autokary
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..VLAKEM AŽ NA STŘECHU EVROPY -Jungfraujoch, Rhónský ledovec,Gelmerbahn a sýr ementál

Jungfraujoch, Rhonský ledovec, Gelmerbahn, sýr ementál

 


od 5 990 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Tento výlet je volným pokračováním oblíbených zájezdů do této oblasti Švýcarska. Tentokráte Vám nabízíme jedinečný horský svět impozantních ledovců, hlubokých roklí a údolí, kde ticho přehlušuje jen šum vodopádů a cinkot kravských zvonců.

Č. zájezdu

Termín

Cena

91438

23.08. - 26.08.

2018

5. 990

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 2x ubytování v ***hotelu s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 1x ubytování
v ***hotelu s polopenzí, vstupné do ChocoWorld, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění
CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 23, 30 hodin) Beroun – Rokycany – Plzeň (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK). Průjezd Německem do Švýcarska.

2. den: V dopoledních hodinách příjezd do malebné vesničky Affoltern im Emmental, kde se seznámíme s tajemstvím výroby oblíbeného sýra EMENTÁL. Naše gastronomické cesta bude pokračovat do města Trubschachen, kde se nachází továrna KAMBLY, jejíž tradice sahá na začátek 20. století a která se pyšní tím, že suroviny pro výrobu svých sušenek pochází z regionu Emmental. Nečeká nás ukázka výroby, ale návštěva obchodu se sušenkami, kde lze ochutnat snad všechny druhy (zdarma), které se tady vyrábí. Po prohlídce bude možnost něco si v obchodě koupit. Přejezd k Brienzskému jezeru. Celošvýcarský skanzen BALLENBERG obsahuje na ploše 66 hektarů téměř 100 originálů několik staletí starých domů přemístěných z různých míst Švýcarska, jejich původní zahrady a pole, místní domácí zvířata. Přejezd do hotelu, večeře a nocleh. 

3.den: Snídaně. Celodenní výlet do světoznámé oblasti JUNGFRAU. Výjezd zubačkou z Grindelwaldu do sedla KLEINE SCHEIDEGG (2 100 m. n. m.), odkud je impozantní rozhled na vrcholy Eiger (jedna z nejtěžších horolezeckých stěn Evropy), Mönch a Jungfrau. Ze stanice Kleine Scheidegg vyjedeme jednou z nejpůsobivějších železnic světa do sedla JUNGFRAUJOCH - 9 km dlouhá jízda, z toho 7 km tunelem skrz horu Eiger a Mönch k nejvýše položené železniční stanici Evropy do výšky 3 454 m.n.m. Ocitneme se ve světě věčného ledu a jedinečného výhledu na Aletschský ledovec, který byl v roce 2001 zapsán na seznam světového dědictví UNESCO. Zážitková okružní cesta v podzemí, ledovcová jeskyně se sochami z ledu. Zpět do sedla Kleine Scheidegg a dále do Lauterbrunnen. V odpoledních hodinách odjezd ke světovému unikátu skalním ledovcovým vodopádům TRÜMMELBACH. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

4.den: Po snídani se vydáme do průsmyku GRIMSEL. Adrenalinovým zážitkem je jízda pozemní lanovkou GELMERBAHN, která nás vyveze k jezeru Gelmer do nadmořské výšky 1 860 metrů. Jde o nejstrmější lanovku svého druhu v Evropě. Na některých úsecích je stoupání až 106 %. Na hřebeni průsmyku Grimsel, ve 2 165 metrech se nachází „Jezero mrtvých“, které dostalo své jméno v době napoleonských válek. Dále budeme pokračovat přes vysokohorské sedlo FURKAPASS - Rhonský ledovec (prameniště Rhony) - možnost návštěvy EISGROTTE - ledovcové jeskyně. Lze vyzkoušet i Kneippův chodník, který je nejvýše položeným chodníkem svého druhu v Alpách. Odjezd do ČR v odpoledních hodinách. Návrat do ČR do půlnoci.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+ detail Pojištění CK, UNIQA, pojišťovna a.s., pojistná smlouva číslo: 1357509118 Seznam pojištěných CK: zde
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz