CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
VLAKEM AŽ NA STŘECHU EVROPY

Jungfraujoch, Rhonský ledovec, sýr ementál

 


od 6 290 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Tento výlet je volným pokračováním oblíbených zájezdů do této oblasti Švýcarska. Tentokráte Vám nabízíme jedinečný horský svět impozantních ledovců, hlubokých roklí a údolí, kde ticho přehlušuje jen šum vodopádů a cinkot kravských zvonců.

Č. zájezdu

Termín

Cena

91441

12.08. - 15.08.

2021

6. 290

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 2x ubytování v ***hotelu s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 1x ubytování
v ***hotelu s polopenzí, vstupné do ChocoWorld, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění
CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 22.30 hodin) Beroun – Rokycany – Plzeň (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK). Průjezd Německem do Švýcarska.

2. den: V dopoledních hodinách příjezd do malebné vesničky Affoltern im Emmental, kde se seznámíme s tajemstvím výroby oblíbeného sýra EMENTÁL. Naše gastronomické cesta bude pokračovat do města Trubschachen, kde se nachází továrna KAMBLY, jejíž tradice sahá na začátek 20. století a která se pyšní tím, že suroviny pro výrobu zdejších sušenek pocházejí z regionu Emmental. Nečeká nás ukázka výroby, ale návštěva obchodu se sušenkami, kde lze ochutnat snad všechny druhy (zdarma), které se tady vyrábějí. Po prohlídce bude možnost něco si v obchodě koupit. Přejezd k Brienzskému jezeru. Celošvýcarský skanzen BALLENBERG obsahuje na ploše 66 hektarů téměř 100 originálů několik staletí starých domů přemístěných z různých míst Švýcarska, jejich původní zahrady a pole, místní domácí zvířata. Přejezd do hotelu, večeře a nocleh.

3.den: Snídaně. Celodenní výlet do světoznámé oblasti JUNGFRAU. Výjezd zubačkou z Grindelwaldu do sedla KLEINE SCHEIDEGG (2 100 m n. m.), odkud je impozantní rozhled na vrcholy Eiger (jedna z nejtěžších horolezeckých stěn Evropy), Mönch a Jungfrau. Ze stanice Kleine Scheidegg vyjedeme jednou z nejpůsobivějších železnic světa do sedla JUNGFRAUJOCH – 9 km dlouhá jízda, z toho 7 km tunelem skrz horu Eiger a Mönch k nejvýše položené železniční stanici Evropy do výšky 3 454 m n. m. Ocitneme se ve světě věčného ledu a jedinečného výhledu na Aletschský ledovec, který byl v roce 2001 zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Zážitková okružní cesta v podzemí, ledovcová jeskyně se sochami z ledu. Zpět do sedla Kleine Scheidegg a dále do Lauterbrunnen. V odpoledních hodinách odjezd ke světovému unikátu skalním ledovcovým vodopádům TRÜMMELBACH. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

4.den: Po snídani se vydáme přes průsmyk GRIMSEL, na jehož hřebeni se ve 2 165 metrech se nachází „Jezero mrtvých“, které získalo své jméno v době napoleonských válek. Dále budeme pokračovat přes vysokohorské sedlo FURKAPASS - Rhonský ledovec (prameniště Rhony) – možnost návštěvy EISGROTTE – ledovcové jeskyně. Lze vyzkoušet i Kneippův chodník, který je nejvýše položeným svého druhu v Alpách. Na závěr vyzkoušíme jízdu STOOS--BAHN - nejprudší lanovkou světa do alpské vesnice Stoos. Lanovka o délce 1 740 m má v nejprudším bodě sklon 47,73°, což představuje až 111 % stoupání. Kabiny lanovky se otáčejí v závislosti na sklonu lanovky. Odjezd do ČR v odpoledních hodinách. Návrat do půlnoci.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz