Poznávací zájezdy - Toulky ZÁPADNÍM SLOVENSKEM, zájezdy | Inter Zbiroh 2016
Branislav Gregorec & Josef Křikava | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • 25. rok specialistou nejen na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • nové a špičkově vybavené autokary
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..Toulky ZÁPADNÍM SLOVENSKEM

Kysuce, Malá Fatra, Jánošíkova Terchová, památky UNESCO

 


od 4 990 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Slovensko není jen příroda. Naleznete v něm zachovalé a renovované hrady, zámky, zámečky, ve kterých se ocitnete přímo v dávné historii. Historie zanechala na území Slovenska velké kulturní dědictví. Ze 138 slovenských míst je až 18 městskou památkovou rezervací. Každé z nich je něčím unikátní a jedinečné. Lze tady najít více než 12 000 kulturních památek. Mnohé z nich jsou na seznamu světového dědictví UNESCO.

 

Č. zájezdu

Termín

Cena

91838

01.08. - 05.08.

2018

4. 990

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 3x ubytování v penzionu v Bojnicích s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 3x ubytování
v penzionu v Bojnicích s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti
úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Plzeň - Rokycany - Beroun - Praha (cca 23,30 hod.) – Brno. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.)

2. den: Příjezd na Slovensko. Kysucká obec STARÁ BYSTRICA se pyšní novým nejpřesnějším orlojem na světě, který symbolizuje slovenskou historii. Na dřevěném průčelí orloje se každou hodinu promenáduje sedm apoštolů, kteří působili na Slovensku. Přejezd do osady VYCHYLOVKA - prohlídka úchvatných expozic Múzea kysuckej dediny, kde vyzkoušíme jízdu unikátní historickou úvraťovou železnicí. Železnice je evropským unikátem, umožňující zdolat značné převýšení. ČIČMANY - nejvýše položená vesnička žilinského okresu (655 m). Návštěva Muzea lidové architektury se starobylou a unikátní architekturou - s malovanými dřevěnicemi. Ornamentální výzdoba domů má své kořeny ve funkční ochraně dřeva vápenným nátěrem a motivy jsou inspirovány ornamenty místní výšivky. Je zde i muzeum v tzv. Radenovom a Gregorovom domě. Přejezd do Bojnic a ubytování. Individuální možnost návštěvy termálního koupaliště v Bojnicích. Večeře a nocleh.

3. den: Snídaně. RAJECKÁ LESNÁ, kde navštívíme SLOVENSKÝ POHYBLIVÝ BETLÉM – obdivuhodné momonumentální řezbářské dílo mistra Jozefa Pekara z Rajeckých Teplic, které nezobrazuje jen Kristovo narození, ale i dějiny slovenského národa. Přejezd do obce TERCHOVÁ na rozhraní MALÉ FATRY, Kysucké vrchoviny a Žilinské kotliny. Významná národopisná lokalita, rodiště legendárního zbojníka Juro Jánošíka. Vydáme se na hřeben Malé Fatry za využití lanovky z Vrátné Doliny, kterou překonáme převýšení 750 m. Bez námahy se ocitneme na Snilovském Sedle 1490 m.n.m., které je výchozím bodem pro nenáročnou vycházku na nejvyšší vrchol celého pohoří, kterým je Velký Kriváň 1709 m.n.m. Návrat do Bojnic. Volno k návštěvě termálního koupaliště. Večeře a nocleh.

4. den: Snídaně. BANSKÁ ŠTIAVNICA – historicky zajímavé a turisticky velmi oblíbené město. Těžba a zpracování kovů, především zlata a stříbra, v tomto starém důlním městě sahá až do doby bronzové. Banská Štiavnica je od roku 1993 na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. KREMNICA – podzemní pokladnice Slovenska zaujímá ve středověkých dějinách Uher obdobnou roli, jako Kutná Hora v Čechách. Díky zlatu a stříbru byla ekonomickým motorem rozpínavosti uherských panovníků. Dominantou města i areálu hradu je dvoulodní kostel sv. Kateřiny, patronky města. Městský hrad vznikal postupně od 13. až do 15. století. Areál městského hradu je od roku 1970 národní kulturní památkou. Kostel Nejsvětější Trojice v Kremnici je na Seznamu Světového přírodního a kulturního dědictví UNESCO. Návrat na večeři a nocleh. 

5. den: Snídaně. BOJNICE - prohlídka Bojnického zámku, který patří k nejromantičtějším kulturním památkám ve střední Evropě. Interiér zámku ukrývá množství umělecko-historických exponátů, které shromáždil především poslední majitel zámku hrabě Ján František Pálffy. Rozlehlý park se slavnou historickou lípou krále Matyáše Korvína. Atraktivitu areálu dotváří významná zoologická zahrada a termální koupaliště s termálními lázněmi. V odpoledních hodinách odjezd do ČR. Návrat do ČR do půlnoci.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+ detail Pojištění CK, UNIQA, pojišťovna a.s., pojistná smlouva číslo: 1357509118 Seznam pojištěných CK: zde
+420 371 784 918,
skype: interzbiroh,
ck@interzbiroh.cz