CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Perly Baltského moře - ostrovy RUJÁNA & USEDOM

Stralsund, Kap Arkona, Binz, Sellin


od 5 990 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Připravili jsme pro Vás zájezd, který Vás tentokrát zavede do Německa - na pobřeží Baltského moře, do spolkové země Meklenbursko - Přední Pomořansko. Navštívíme dva největší německé ostrovy – Rujánu a Usedom s překrásnou přírodou, úchvatnými plážemi s typickými proutěnými koši chránícími před větrem a lázeňskými městy, jejichž mořská mola vybíhají daleko do moře. Nezapomeneme ani na starodávné město Stralsund, které bylo díky bohaté hanzovní historii zapsáno na seznam Světového dědictví UNESCO.

Č. zájezdu

Termín

Cena

91901

26.08. - 29.08.

2021

5. 990

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 2x ubytování v ***hotelu s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Plzeň - Rokycany - Beroun - Praha (cca 23.30 hodin) - Ústí nad Labem. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Cesta Německem.

Odjezd v ranních hodinách po trase Plzeň – Rokycany – Beroun – Praha (cca 06.00 hodin).
(Možnost přistoupit na trase dle dohody s CK.) Přejezd přes Rakousko do rakouské spolkové
země Burgenland k NEZIDERSKÉMU JEZERU a po dolnorakouské vinné cestě do městečka
RUST – vyhlášené vinařské středisko se zachovalým středověkým rázem a pestrou květinovou
výzdobou na břehu Neziderského jezera. Možnost projížďky lodí po hladině tohoto jediného
stepního jezera v Evropě, které je hojně porostlé rákosem a vytváří tak optimální zázemí pro
bezpočet druhů vodních a bažinatých ptáků, dokonce i pro orla mořského. Celá oblast je
zapsána na seznamu UNESCO. Zastávka u jednoho z nejstarších kamenných lomů RÖMERSTEINBRUCH
do hlavního města Burgenlandska EISENSTADT. Prohlídka centra města rodu
Esterházyů a Josefa Haydna. Zámek s parkem ze 17. století a okolní ulice s řadou starobylých
budov. Odjezd do hotelu na ubytování, večeře a nocleh.

2. den: Průjezd okolo Berlína na RUJANU - největší německý ostrov o rozloze 926 km2 vybíhající do Baltského moře. Na východním pobřeží ostrova se nachází přímořské lázně SELLIN. Zdejší romantické molo s délkou 394 m je nejdelší a nejfotografovanější na Rujaně. Poté se svezeme parní úzkokolejkou (750 mm) zvanou „RASENDER ROLAND“ (Rychlý Roland), která zde přepravuje návštěvníky již od roku 1895 maximální rychlostí 30 km/h. Příjezd do původní rybářské vesničky BINZ, která se v 19. století stala jedním z nejvýznamnějších přímořských letovisek a mořských lázní s typickou lázeňskou architekturou. Mezi lákadla patří krásná pláž, lázeňské domy a promenáda s 370 metrů dlouhým molem. Návrat na pevninu do STRALSUNDU. Město bývá díky své poloze je téměř ze všech stran obklopeno vodou, nazýváno Benátkami Severu. Již ve středověku patřilo k významným a především bohatým městům Hanzy, obchodního spolku měst podél pobřeží Baltského moře. Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den: Snídaně v hotelu. Okruh ostrovem RUJÁNA – jízda až na nejsevernější cíp ostrova na jedno z nejzajímavějších míst Rujány - KAP ARKONA. Z parkoviště Putgarden pojedeme turistickým vláčkem až ke Kap Arcona, po jehož prohlídce bude následovat procházka (cca 1,2 km) podél pobřeží až k rybářské vesnici Vitt. Po prohlídce tohoto místa a zdejší zajímavé kaple následuje jízda vláčkem zpět do Putgarden. SASSNITZ – staré přístavní město, které je často označováno jako „brána do Skandinávie“. Přímo ve starém přístavu si můžete prohlédnout vyřazenou ponorku pocházející z roku 1963. Možnost cca 1,5 hodinové okružní projížďky lodí podél bizardních křídových útesů. Národní park JASMUND a křídové útesy. Königstuhl - nejvyšší skála křídového útesu, který je dlouhý 10 kilometrů a vysoký 117 metrů. Návrat na večeři a nocleh. 

4. den: Snídaně. Přejezd na druhý největší ostrov v Německu - USEDOM, který se pyšní císařskými lázněmi s nekonečnými promenádami, plážemi s jemným bílým pískem a kde do moře vyčnívají historická mořská mola. HERINGSDORF - lázeňské město, rybí restaurace. Zdejší molo s délkou 508 m je nejdelším molem v Německu a symbolem města. Možnost procházky (cca 2 km) z Heringsdorf do Ahlbeck po nejkrásnější pobaltské promenádě, Kaisermeile – císařská cesta. Císařské lázně AHLBECK – zdejší molo s délkou 280 m je historickou památkou a nejstarší na Baltu. Bylo postaveno v letech 1898 - 1899. Lázně navštívili němečtí císaři: Wilhelm I. a Frederick William II a rakousko-uherský císař František Josef I. KARNIN - krátká zastávka u unikátního zbytku železničního mostu, který byl zvedací, aby pod ním mohly proplouvat lodě. Byl největší v Evropě. Postaven byl na konci 19. století a sloužil do konce 2. světové války. Dnes významná technická památka. V odpoledních hodinách odjezd. Návrat do ČR do půlnoci.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz