CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
ZELENÉ SRDCE NĚMECKA - za krásou německých zahrad a parků

Duryňsko & Lákavá vůně růží, chuť duryňské klobásy a svěžest přírody

Růžová zahrada Europa Rosarium – Erfurt – hrad Wartburg – horský park Kassel – Wilhemshöhe

 

 


od 3 690 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Víkend s květinami, parky i historií začneme v jedné z největších růžových zahrad světa – Europa Rosariu v Sangerhausenu. S oceněním Světové federace pěstitelů růží a cca 6 300 kultivary patří na světovou špičku této vonné kategorie. Odpoledne navštívíme Erfurt, jedno z nejzachovalejších německých měst. Okouzlí nejen majestátními chrámy, ale také jedinečným Kramářským mostem – zcela zastavěným středověkým mostem plným krámků. V kraji durynských hradů vyjedeme nad město Eisenach, abychom navštívili jeden z nejkrásnějších evropských hradů, slavný Wartburg. Hessensko se představí opravdovou lahůdkou – největším horským parkem v Evropě, jehož výstavba trvala téměř 150 let, aby se nám mohl představit ve své dokonalé kráse. Třešínkou na dortu parku je vodní kaskáda, která nemá obdoby!

Č. zájezdu

Termín

Cena

91211

12.06. - 13.06.

2021

3. 690

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 1x ubytování v ***hotelu s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v ranních hodinách po trase Plzeň – Rokycany – Beroun - Praha (cca 06.00 hodin) – Ústí nad Labem. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Přejezd do SRN. V dopoledních hodinách příjezd do Sangerhausenu, města proslaveného unikátní botanickou zahradou Europa Rosarium. Již na konci 19. století se objevila myšlenka vybudovat zahradu plnou růží se vzorky nových kultivarů. Základním kamenem se při otevření zahrady v roce 1903 stala sbírka 1 100 různých rostlin, dnes rozrostlá na cca 6 300 kultivarů a 75 000 rostlin. Ke stému výročí dostala zahrada také nové kavárny a odpočívadla a tak se stal prostor příjemnou relaxační zónou. Přejezd do hlavního města Duryňska ERFURTU, jehož historické jádro patří k největším a nejlépe zachovalým v celém Německu a kterému se díky mnoha mostům přezdívá malé Benátky. Prohlídka hlavních pamětihodností města – skvosty gotické architektury chrám Panny Marie a kostel sv. Severina, unikátní most Krämerbrücke, který nese 32 domů s obchody ze 17. – 19. století, bývalá obchodní čtvrti Angera a středověké židovské památky upomínající na početnou židovskou komunitu. Přejezd na večeři a nocleh.

2. den: Snídaně. Krajinou hradů přejedeme k tomu nejkrásnějšímu – hrad WARTBURG se pro svou dokonalost stal inspirací i pro bavorský Neuschwanstein. Ze školy jej známe jako útočiště Martina Luthera pro překlad Nového zákona do němčiny, ve světě je však znám i tzv. Wartburskou slavností z 19. století a ve zdejších sálech si připomeneme i středověká pěvecká klání. Právě na Wartburg Wagner umístil svého Tannhäusera a Wartburg dal také jméno oblíbenému východoněmeckému vozu, vyráběnému v jeho stínu. Není divu, že se hrad pyšní zápisem na seznamu UNESCO. Další atrakce nás čeká odpoledne - Bergpark WILHELMSHÖHE nad hessenským městem KASSEL s velkolepým palácem, postaveným pro kurfiřta Viléma v letech 1793 – 1801. Nejprve se v návštěvnickém centru seznámíme s technickým řešením unikátní kaskády, která se stala jednou z největších atrakcí Hessenska. Poté počkáme na nejvyšším bodě parku na počátek vodní show, která probíhá jen jednou týdně. Během cca hodiny a půl můžete sledovat proud vody, jak překonává první kaskády, napájí vodotrysky, pouští se vodopády a ústí do fontán. To vše během pohodlné procházky lesním parkem, doplněným o řadu romantických atrakcí i tichých zákoutí. Po relaxaci ve spodní části parku odjezd. Návrat do Prahy do půlnoci.

 

 

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz