Branislav Gregorec & Josef Křikava | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • 28. rok specialistou nejen na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • nové a špičkově vybavené autokary
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..Za krásou NĚMECKÝCH ZAHRAD A PARKŮ

Erfurt & květinový park EGA

Kassel & zámecký park WILHÖLMSHÖHE

 


od 3 590 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Během víkendového zájezdu poznáme zahrady, které patří k nejkrásnějším v celém Německu. Navštívíme město květin ERFURT s jeho květinovým parkem EGA a největší evropský zámecký park WILHÖLMSHÖHE nad hessenským městem KASSEL, který se v roce 2013 stal dosud nejnovější německou památkou zapsanou na seznam světového dědictví UNESCO. Světově jedinečnou show v tomto parku, o kterou se zasloužil landkrabě Karel začátkem 18. století, můžete zhlédnout i vy.


Č. zájezdu

Termín

Cena

91218

12.05. - 13.05.

2018

3. 590

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 1x ubytování v ***hotelu s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v ranních hodinach po trase Plzeň – Rokycany – Beroun - Praha (cca 06.00 hodin) – Ústí nad Labem. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Přejezd do SRN. V dopoledních hodinách příjezd do hlavního města Duryňska ERFURTU, jehož historické jádro patří k největším a nejlépe zachovalým v celém Německu a kterému se díky mnoha mostům přezdívá malé Benátky. Prohlídka hlavních pamětihodností města – skvosty gotické architektury chrám Panny Marie a kostel sv. Severina, unikátní most Krämerbrücke, který nese 32 domů s obchody ze 17. – 19. století, bývalá obchodní čtvrti Angera a středověké židovské památky upomínající na početnou židovskou komunitu.Přejezd do květinového parku EGA (Erfurter Garten und Austellungsgelände), který je těsně spjat s image Erfurtu jako květinového města. Na ploše 36 ha se harmonicky spojuje krása přírody s architekturou. Budete moci obdivovat největší z květin vysázený koberec v Evropě, různé tematické zahrady (např. japonskou vodní a skalní, liliovou, zahradu vůní a další), několik tropických skleníků, motýlí dům, německé zahradní muzeum. V zahradě je i několik vyhlídkových míst, k dispozici jsou restaurace a kavárny s příjemným posezením. Přejezd na večeři a nocleh. 

2. den: Snídaně. Přejezd do zámeckého parku WILHELMSHÖHE nad hessenským městem KASSEL s velkolepým palácem postaveným pro kurfiřta Viléma v letech 1793 – 1801. Dnes v něm sídlí obrazová galerie starých mistrů s významnou sbírkou evropských malířů (díla Rubense. Rembrandta, Tiziana, Dürera), která patří k nejkvalitnějším v celém Německu. Po prohlídce zámku návštěva rozsáhlého zámeckého parku, který zde nechal postavit landkrabě Karel už na přelomu 17. a 18. století a který byl zapsán v roce 2013 na seznam světového dědictví UNESCO. Prohlídka rozsáhlého parku s vodopády, fontánami, tropickým skleníkem a zámkem Löwenburg. Hlavní dominantou parku se stal Oktogen s obří sochou Herkula, na který navazuje systém vodních kaskád a vodotrysků. Budete mít možnost zhlédnout ojedinělou vodní show, která probíhá jen jednou týdně (v neděli v odpoledních hodinách) a která bude určitě největším zážitkem tohoto víkendového zájezdu. V podvečer odjezd. Návrat do Prahy do půlnoci. 

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+ detail Pojištění CK, UNIQA, pojišťovna a.s., pojistná smlouva číslo: 1357509118 Seznam pojištěných CK: zde
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz