CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Průsmyky, jezera a ledovce ALPSKÝCH VELIKÁNŮ

Großglocknerstrasse, jezero Millstätter See,
NP Nockberge, ledovec Mölltaler Gletscher, zubačkou na Wendelstein 


od 5 290 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Jižní Rakousko a jeho země Salzbursko a Korutany nabízejí jedinečné podmínky k prožití prodlouženého víkendu plného zážitků. Fascinujícím světem nejvyššího rakouského pohoří Vysoké Taury či malebnou horskou krajinou národního parku Nockberge se potěšíte pohledy z úžasných panoramatických silnic, lanovkami se dostanete k alpským ledovcům a program zpestří i vyhlídková plavba průzračnými vodami druhého největšího korutanského jezera Millstätter See. Na své si přijdou i vyznavači nenáročných procházek horskou přírodou.

 

Č. zájezdu

Termín

Cena

91221

18.06. - 20.06.

2021

5. 290 

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 3x ubytování v ***hotelu, 3x snídani, 3x večeři, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v ranních hodinách po trase Praha (cca 07,00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase dle dohody s CK.) Přejezd přes do SRN do východní části Bavorských Alp. Výlet nejstarší horskou ozubenou dráhou na světě po 12 mostech a 7 tunely pod vrchol WENDELSTEINU - úžasný kruhový výhled na alpské vrcholy, návštěva nejvýše položeného kostela v Německu, v případě příznivého počasí vystoupáme po turistickém chodníku o 150 výškových metrů až do nadmořské výšky 1.838 m na samotný vrchol hory. Zpět do údolí pojedeme kabinkovou lanovkou. Přejezd do hotelu, ubytování večeři a nocleh.

2. den: Snídaně. Přejezd přes nejvyšší rakouské pohoří Vysoké Taury po jedné z nejkrásnějších horských silnic GROßGLOCKNER HOCHALPENSTRASSE. Ze silnice dlouhé 47,8 km a stoupající do výšky 2505 m se otvírají ohromující výhledy na krajinu národního parku s desítkami vrcholů přesahujících 3000 m, na ledovce a jezera. Během cesty uskutečníme řadu zastávek – na Fuscher Törl ve výšce 2428 m s možností výstupu na Edelweißspitze (2572 m), u jezera Fuscher Lacke s muzeem přibližujícím stavbu silnice,na nejvýše položeném bodu silnice Hochtor či na výšině Franz – Josefs –Höhe s panoramatickou terasou s výhledy na nejvyšší rakouskou horu Grossglockner a největší ledovec Východních Alp Pasterze. Zastávka v jedné z nejkrásnějších alpských vesnic HEILIGENBLUT s pozdně gotickým kostelem s cenným vybavením a slavnou relikvií – lahvičkou s Kristovou krví. Přejezd na ubytování, večeře, nocleh.

3. den: Snídaně. Přejezd do údolí Mölltal mezi horskými skupinami pohoří Vysoké Taury Reißeckgruppe a Kreuzeckgruppe. Prohlídka jedné z nejznámějších a nejkrásnějších alpských soutěsek RAGGASCHLUCHT. Soutěska dlouhá 800 metrů a hluboká 200 metrů je mimořádně působivá díky své sevřenosti, fantasticky tvarovaným skalním stěnám a několika vodopádům. Výlet na ledovec MÖLLTALER GLETSCHER, který je ideálním místem nejen pro lyžaře, ale i pro milovníky horské přírody. Cestu lanovkami s panoramatickými výhledy spojíme pro zájemce i s nenáročnou turirstikou. Lanovka začínající ve výšce 1 200 m nad mořem je tvořena třemi úseky a končí v oblasti věčného ledu a sněhu ve výšce 3122 m nad mořem. Návrat na ubytování, večeře a nocleh.

Snídaně. Přejezd do údolí Mölltal mezi horskými skupinami pohoří Vysoké Taury Reißeckgruppe
a Kreuzeckgruppe. Prohlídka jedné z nejznámějších a nejkrásnějších alpských soutěsek RAGGASCHLUCHT.
Soutěska dlouhá 800 metrů a hluboká 200 metrů je mimořádně působivá díky své sevřenosti,
fantasticky tvarovaným skalním stěnám a několika vodopádům. Výlet na ledovec MÖLLTALER
GLETSCHER, který je ideálním místem nejen pro lyžaře, ale i pro milovníky horské přírody. Cestu lanovkami
s panoramatickými výhledy spojíme pro zájemce i s nenáročnou turirstikou. Lanovka začínající
ve výšce 1 200 m nad mořem je tvořena třemi úseky a končí v oblasti věčného ledu a sněhu ve výšce
3 122 m nad mořem. Návrat na ubytování, večeře a nocleh.

4. den: Snídaně. Přejezd do TREFFENU – prohlídka unikátního muzea ELLI RIEHLS PUPPENWELT. Muzeum je instalováno na typickém korutanském statku, kde Elli Riehl žila a vytvořila stovky figurek, které v různých scénách přibližují život obyvatel Korutan v minulých dobách. Přejezd k druhému největšímu korutanskému jezeru MILLSTÄTTER SEE. Vyhlídková plavba po jezeře obklopeném krásnou horskou kulisou s malebnými městečky na pobřeží. Přejezd do pohoří NOCKBERGE (Knedlíčkové hory). Průjezd nedotčenou přírodou národního parku NOCKBERGE krásnou panoramatickou silnicí NOCKALMSTRASSE, stoupající do výšky 2 040 m nad mořem, se zastávkami na vyhlídkách a zajímavých místech. Návrat do ČR do půlnoci.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz