CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
VRCHOLY, LEDOVCE A JEZERA ŠTÝRSKÝCH ALP

Dachstein & Schladminger Tauern

Schladming – ledovec Dachstein – jezero Spiegelsee – silnice na Loser


od 6 390 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Nejvyšší štýrské pohoří Dachstein se nachází na hranici mezi spolkovými zeměmi Štýrsko, Salzbursko a Horní Rakousy. Od jižněji položené skupiny Schladminger Tauern je odděleno údolím řeky Enns, kde se nachází i Schladming, centrum celé oblasti a známé turistické středisko. Zdejší hory jsou protkány turistickými cestami, které umožňují klidnou a nenáročnou turistiku. Při ní budete moci obdivovat mohutné vápencové štíty, krásná jezera a půvabné pastviny. Největší adrenalinový zážitek pro každého pak představují atrakce na ledovci Hunerkogel na Dachsteinu (2 700 m). Snad více než kdekoli jinde v Rakousku zde platí slogan rakouské turistiky pro Česko: „Pár hodin od domova, na míle daleko od všedních dnů.“ Pojeďte se o tom s námi přesvědčit.

Č. zájezdu

Termín

Cena

91032

14.07. - 17.07.

2022

6. 390

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 3x ubytování v ***hotelu s polopenzí, kompletní cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v ranních hodinách po trase Plzeň – Rokycany – Beroun – Praha (cca 06.00 hodin) – České Budějovice. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Průjezd spolkovou zemí Horní Rakousy do Štýrska. Příjezd do krásného údolí SEE-WIGTAL v pohoří Schladminger Tauern. Procházka kolem půvabného jezera BODENSEE s možností výstupu k vodopádu Schleierwasserfall. Přejezd údolím Ennstal do SCHLADMINGU, historického městečka, střediska zimních sportů a letní turistiky. Přejezd na ubytování. Večeře, nocleh.

2. den: Po snídani výjezd panoramatickou lanovkou do masívu DACHSTEIN na Dachsteinský ledovec. Horní stanice lanovky naHunerkogel je ve výšce 2700m. Dechberoucí výhledy se otvírají z vyhlídkové plošiny s prosklenou podlahou „Skywalk“(nebeský krok do prostoru ) nad 250m vysokou skalní stěnou. Dalšími atrakcemi jsou přechod nejvýše položeného visutého mostu v Rakousku Dachstein – Hängenbrücke s adrenalinovou plošinou Treppe ins Nichts (Schody do prázdna) a Ledový palác se sochami z ledu a světelnými efekty. Odpoledne přejezd do Filzmoosu, odtud výjezd údolím Hinterwinkl do oblasti alpských pastvin HOFALMEN na úpatí hory Bischofmütze (2458 m). Procházka kolem malého idylického horského jezera Almsee, možnost posezení na salaši Oberhofalm. Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

3. den: Snídaně. Celodenní program v pohoří SCHLADMINGER TAUERN. Výjezd lanovkou do oblasti REITERALM (1 800 m). Nenáročné procházky a turistika s krásnými výhledy – kolem jezera Reiteralmsee (1,5 km) nebo k jezerům Untersee a Spiegelsee (4,2 km). V nádherném jezeře Spiegelsee (Zrcadlové jezero) se za jasné viditelnosti zrcadlí ledovcový masív Dachsteinu. Přejezd do Schladmingu, výjezd lanovkou na PLANAI (1 906 m). Zde absolvujeme okružní panoramatickou cestu kolem vrcholu s krásnými výhledy (2,5 km). Návrat na ubytování, večeře, nocleh.

4. den: Snídaně. Přejezd do oblasti štýrské Salzkammergut. Uprostřed impozantní horské scenérie na úpatí hory Loser je situováno jezero ALTAUSEE, klenot přírody, kde se v roce 2015 natáčela bondovka „Spectre“. Zde nás čeká panoramatická plavba po jezeře první rakouskou lodí na solární pohon. Výjezd po impozantní horské silnici na Loser – Alm (1 600 m), který patřil k oblíbeným místům císařovny Sissi. Možnost příjemné procházky kolem jezera Augstsee po cestě arcivévody Johanna pod vrcholem Loseru. V odpoledních hodinách odjezd do ČR. Návrat do ČR do půlnoci.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz