CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Z Romantického ALSASKA do tajemného SCHWARZWALDU

Víkend s vínem,vůní šunky a višňovým dortem

 

 


od 4 290 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Nahlédneme do středověkých míst v Alsasku, kde se promíchal francouzský a německý vliv. A zároveň poznáte i jednu z nejkrásnějších scenerií v Německu – oblast Černého lesa. Nádherná města a vesnice jsou roztroušené po zalesněných pahorcích a každé z míst má co nabídnout nejen oku, ale i duši. Projdeme se po dláždění Freiburgu, zaposloucháme se do zvuku kukačkových hodin, zdoláme nejvyšší vrchol pohoří a ochutnáme zdejší speciality – pravou schwarzwaldskou šunku a proslulý višňový dort.

 

Č. zájezdu

Termín

Cena

91831

24.09. - 26.09.

 2021

4. 290

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 1x ubytování v ***hotelu s polopenzí, kompletní cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha ( cca 23.30 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase dle dohody s CK.) Přejezd Německem do Francie.

2. den: V ranních hodinách příjezd do francouzského Alsaska. Návštěva impozantního hradu HAUT KOENIGSBOURG – největší a nejvýše položený alsaský hrad na 757 metrů vysoké skále. Byl postaven na křižovatce důležitých obchodních cest: cesty obilí a vína a cesty soli a stříbra. Z hradu se otevírá nádherný pohled na Vogézy. ROUTE DU VIN – na malebné „Cestě vína“, která se klikatí podél úpatí pohoří Vogézy a kde terasovité vinice produkují skvělá alsaská bílá vína navštívíme RIQUEWIHR – nejkrásnější hradbami obehnanou ves na vinné stezce a RIBEAUVILLÉ – středověké městečko s hrázděnými domy a vinnými sklípky, které vytváří tradiční alsaský charakter. EGUISHEIM – pyšnící se prestižním titulem „Nejoblíbenější vesnice Francouzů roku 2013“ s podivuhodnou architekturou kamenných a hrázděných domů. Krátký přejezd přes řeku Rýn do Německa na ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

V ranních hodinách příjezd do francouzského Alsaska. Návštěva impozantního hradu HAUT-KOENIGSBOURG
– největší a nejvýše položený alsaský hrad na 757 metrů vysoké skále. Byl postaven
na křižovatce důležitých obchodních cest: cesty obilí a vína a cesty soli a stříbra. Z hradu se otevírá
nádherný pohled na Vogézy. ROUTE
DU VIN – na malebné „Cestě vína“,
která se klikatí podél úpatí pohoří Vogézy
a kde terasovité vinice produkují
skvělá alsaská bílá vína navštívíme
RIQUEWIHR - nejkrásnější hradbami
obehnaná ves na vinné stezce a RIBEAUVILLÉ
– středověké městečko
s hrázděnými domy a vinnými sklípky,
které vytváří tradiční alsaský charakter.
Ubytování v hotelu a nocleh.

3. den: Po snídani německý Schwarzwald. FREIBURG – takzvaná „brána Černého lesa“. Prohlídka historického jádra města s malebnými starobylými ulicemi, navštívíme monumentální Dóm z 11. století (Freiburger Münster) , vystavěný ve stylu francouzské gotiky. Na náměstí Münsterplatz s domy zrůzných epoch od gotiky po rokoko (kupecký dům, radnice atd.). Zajímavá je zdejší síť povrchových kanálů pro odvod vody, tzv. Bächle, která prostupuje celým historickým centrem. Zastávka u TITISEE - jezera z doby ledové, ohraničeného lesy. Procházka nábřežní promenádou. TRIBERG – klimatické lázně a místo schwarzwaldských superlativů: nejvyšší německý vodopád – vody říčky Gutach padají v několika kaskádách do hloubky 163m. Město leží na slavné Schinkenstrasse – stezce šunky, možnost nákupu pravé schwarzwaldské šunky. Triberg je zároveň místem, kde vznikl slavný višňový dort Schwarzwälder Kirschtorte a kde ho připravují podle originálního receptu. Hlavní město kukačkových hodin – hned dvoje kukačky si zde činí nárok na titul největších kukaček na světě. Nedaleký SCHONACH – se chlubí původními největšími kukačkami na světě: široké 3,6m a vysoké 3,1m. V podvečerních hodinách odjezd. Návrat do ČR do půlnoci.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz