Poznávací zájezdy - Klenoty na Dunaji v RAKOUSKU v údolí Wachau - lodí po Dunaji, zájezdy | Inter Zbiroh 2016
Branislav Gregorec & Josef Křikava | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • 25. rok specialistou nejen na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • nové a špičkově vybavené autokary
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..Klenoty na Dunaji v RAKOUSKU v údolí Wachau - lodí po Dunaji

Putování jednou z nejkrásnějších rakouských oblastí

- údolím Wachau za atmosférou starého mocnářství

 


od 3 290 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Víkendový zájezd do malebné vinařské oblasti Dunaje – Wachau mezi Lincem a Kremsem, která byla zapsaná na seznam světového dědictví UNESCO. Cestou přes údolí Wachau budete míjet středověké hrady, malebná městečka, velkolepé kláštery a upravené vinice. Navštívíme také zámek a místo posledního odpočinku následníka trůnu Ferdinanda d’Este. 


Č. zájezdu

Termín

Cena

91228

23.06. - 24.06.

2018

3. 290 

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 1x ubytování v ***hotelu s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v ranních hodinách po trase Plzeň – Rokycany – Beroun – Praha (cca 06.00 hodin) – Písek – České Budějovice. (Možnost přistoupit po trase po dohodě s CK.) Do Rakouska do údolí Wachau. Tato oblast je chráněna UNESCO. DÜRNSTEIN – malebné městečko, které si dodnes zachovalo středověký ráz a nad nímž se tyčí zřícenina hradu z 12. století, kde byl podle pověsti tajně vězněn anglický král Richard Lví srdce. GÖTTWEIG – mohutný benediktinský klášter nad Dunajem, který byl založen v r. 1083 pasovským biskupem svatým Altmannem. Byl postaven na hoře ležící 260 m nad Dunajem na jihovýchodním okraji údolí Wachau. Název této hory Göttweig (Chotwich, Ketwein) – gottgeweihter Berg znamená Bohu zasvěcená hora. Toto místo bylo osídlené už v 6. st. před Kristem, kdy bylo keltským kultovním místem. Ve 2. a 3. století po Krustu zde sídlili Římané. KREMS – nejstarší město v rakouské části Podunají s velkým množstvím historických památek (měšťanské domy, Steiner Tor, farní kostel sv. Víta, Vinařské muzeum). Večeře a nocleh. 

2. den: Snídaně. Možnost absolvování oblíbené vyhlídkové plavby lodí po Dunaji z Kremse do Melku. Projedeme celým údolím Wachau a z paluby lodě budeme moci obdivovat středověké hrady, malebná městečka a stráně s vinicemi stejně jako budoucí císařovna Sissi při své cestě do Vídně na svou svatbu (znáte z filmu Sissi). MELK – nejvelkolepější klášter v Rakousku s krásnými interiéry a výhledem na dunajské údolí. Stavitel Jakob Prandtauer mistrovsky zakomponoval své umělecké dílo do půvabné dunajské krajiny. Po prohlídce interiérů a císařských komnat přejedeme k zámku ARTSTETTEN. Prohlídka zámku, který patřil následníkovi trůnu Ferdinandu d’Este. U zámku se nachází i Ferdinandova hrobka, kde je pohřben se svou manželkou. V podvečer odjezd. Návrat do ČR okolo půlnoci.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+ detail Pojištění CK, UNIQA, pojišťovna a.s., pojistná smlouva číslo: 1357509118 Seznam pojištěných CK: zde
+420 371 784 918,
skype: interzbiroh,
ck@interzbiroh.cz