CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Krakow & Solný důl Vělička

Ve stopách polského papeže: Wadowice, Zebrzydowská Kalwarie, solný důl Vělička


od 3 590 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Pokud by se uspořádala celonárodní soutěž o nejvýznamnějšího Poláka v dějinách, vítězem by se pravděpodobně stal Karol Wojtyla. V roce 1978 byl zvolen prvním neitalským papežem po 455 letech. Byl velkou osobností – básníkem, humanistou a charismatickým vůdcem a v očích mnoha Poláků i žijícím světcem. Mnoho lidí proto putuje do Krakova, aby zhlédli zdejší místa spojená s jeho životem. Solné doly ve Wieličce patří mezi nejpozoruhodnější zajímavosti Evropy. Polská kultura a historie jsou neoddělitelně propojeny s katolickým náboženstvím. 

 

Č. zájezdu

Termín

Cena

 91371


21.05. - 23.05.

2021

3. 590 

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 1x ubytování s polopenzí v ***hotelu v oblasti Krakowa, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Plzeň – Rokycany – Beroun – Praha (cca 23.00 hodin). (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) 

2. den: Příjezd do Polska. Celodenní prohlídka KRAKOWA. Výborná příležitost pro všechny, kdo se chtějí s Krakowem dobře seznámit, dozvědět se důležitá a zajímavá fakta o městě a vyslechnout si několik neobyčejných příběhů. Centrum Krakowa, které je zapsané na seznamu UNESCO, je velmi celistvé, vzdálenosti jsou poměrně malé a koncentrace památek je úžasná. Prohlédnete si kouzelné Staré město: vyjdete na wawelské návrší, poté se budeme věnovat symbolu Krakowa – návrší Wawel se zámkem a katedrálou. Zde se nachází bývalá královská rezidence a majestátní wawelská katedrála s hrobkami králů a královen. Po Královské cestě poté sestoupíte do ulic Kanoniczna a Grodzka, kde zhlédnete prostory starobylé Jagelonské univerzity, a poté v klidném tempu dorazíte na největší středověké náměstí v Evropě, kde si vychutnáte atmosféru historického královského města, kterou dotváří i trubač, jenž každou hodinu odtroubí z věže mariánského kostela. Za nákupy suvenýrů do známých starobylých krámků, tzv. sukenic, které se nacházejí na podmanivém Hlavním náměstí, největším ve střední Evropě. Kostel Panny Marie s velkolepým dřevěným gotickým oltářem od Wita Stwosze. Individuálně možnost procházky židovskou čtvrtí Kazimierz. Ve večerních hodinách příjezd do hotelu, večeře a nocleh. 

3. den: Snídaně. Prohlídka solného dolu ve WIELIČCE. Zde podnikneme cestu do jednoho z nejatraktivnějších solných dolů na světě, který byl pro svou unikátnost r. 1978 zapsán do seznamu UNESCO. Solné doly ve Wieličce patří mezi nejpozoruhodnější zajímavosti Evropy. Napříč solnými doly prochází trasa prohlídky, která vás zavede do různých galerií a komnat. Nejznámější z nich je nádherná kaple blahoslavené Kingy s úžasnou výzdobou. WADOWICE – městečko, kde uvidíte rodný dům Jana Pavla II. a baziliku Obětování Nejsvětější Panny Marie, kde se nachází křtitelnice, u které byl pokřtěn Karol Wojtyla. Zastávka u Zebrzydowské Kalwarie – nádherné barokní poutní místo, které bylo velmi blízké Janu Pavlu II. a které je dnes zapsané na seznamu UNESCO. Nachází se zde barokní klášter bernardinů a úžasná křížová cesta, sestávající z řady kaplí zasazených do okolní krajiny. V podvečer odjezd do ČR. Návrat do půlnoci.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz