Poznávací zájezdy - Romantické ŠVÝCARSKO z oken horských vlaků, zájezdy | Inter Zbiroh 2016
Branislav Gregorec & Josef Křikava | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • 25. rok specialistou nejen na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • nové a špičkově vybavené autokary
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..Romantické ŠVÝCARSKO z oken horských vlaků

Parními vlaky na Brienzer Rothorn a přes Furkapass

Brünigpass, Grimselpass, Furkapass, Oberalppass

 


od 4 690 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Tento zájezd nás zavede do malebného koutku Bernských Alp, do oblasti Schilthornu, známého z natáčení filmu „James Bond, agent 007“. Po obnovené historické železniční trati přes Furkapass sjedeme do povodí řeky Reuss a přes Oberalppass, kde pramení řeka Rýn, projedeme kantonem Graubünden. Koncepce tohoto zájezdu navazuje na oblíbený zájezd „Alpská pohoří a průsmyky aneb Horským expresem po Švýcarsku“.

 

Č. zájezdu

Termín

Cena

91268

03.08. - 06.08.

2018

4. 690 

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 1x ubytování v ***hotelu s polopenzí, jízdenka vlakem po Švýcarsku přes Furkapass, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 21.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň (možnost přistoupit na trase po dohodě s CK). Noční průjezd Německem. 

2. den: V ranních hodinách průjezd okolo Bodamského jezera do Švýcarska, okolo Luzernu a Lungersee do oblasti Interlakenu. Cestou proti toku řeky Lütschiny do LAUTERBRUNNENU. Odtud vyjedeme novou lanovou drahou na planinu Almendhubel do výše 1 600 metrů nad mořem a dále vlakem do MÜRRENU (1 700 m nad mořem). Fakultativně pro zájemce výjezd visutou lanovkou do výše 2 970 m nad mořem na horu SCHILTHORN, kde navštívíte otáčivou restauraci s panoramatickým výhledem, kde se mimo jiné natáčela jedna z epizod Jamese Bonda, agenta 007. Ostatní budou mít dostatek času na prohlídku malebného typického horského střediska MÜRREN s malou procházkou. Vrátíme se pak zpět do Lauterbrunnenu do našeho autobusu a pojedeme po pravém břehu řeky AARY podél jezera do BRIENZU. Z Brienzu vyjedeme ozubenou železnicí z roku 1892 na horskou stanici BRIENZER ROTHORN do výše 2 350 metrů nad mořem na další panoramatický výhled. Vlaky na Rothorn jsou dodnes vedeny výhradně parními lokomotivami. Po sjezdu do údolí se pak vydáme na ubytování, večeři, a nocleh do hotelu. 

3. den: Po snídani odjedeme do údolí řeky Aary do blízkosti města MEIRINGEN (595 m nad m.), kde se zastavíme u vodopádů Reichenbach. Zde je nejdramatičtější dějiště z knih spisovatele Doyla, kde se zřítil detektiv Sherlock Holmes a jeho nepřítel Moriarty. Odtud se vydáme průrvou řeky Aary, známou soutěskou AARESCHLUCHT. Odtud pojedeme autobusem na průsmyk GRIMSELPASS (2 160 m nad m.), kde se zastavíme na výhledz do údolí řek Rhôny a Aary a prohlídku mini zoo se svišti. Poté sjedeme do údolí řeky Rhôny do horské osady GLETSCH (1 760 m nad m.), kde přestoupíme na vlak, který nás dopraví v historické soupravě tažené parní lokomotivou po opuštěné a renovované původní trati přes průsmyk FURKA do městečka REALP. Provoz této tratě byl zrušen v 80. letech 20. století, když byla dána do provozu nová, takzvaná basis s 15kilometrovým tunelem. Původní trať, po které pojedeme nás vyveze až do výše 2 160 m nad mořem a pak náročným klesáním až 12 % tunely do výše 1 540 m nad m. do Realpu. (více na: www.furkabergstrecken.ch). Vlastním autobusem pak sjedeme okolo ANDERMATTU (1 440 m nad m.) na krátké zastavení v nejmenší švýcarské vesničce ZUMDORF a dále pak přes OBERALPPASS (2 044 m nad m.) na prohlídku klášterního kostela do DISENTIS. Průjezd malebným údolím řeky Rýn. Odjezd zpět do České republiky. 

4. den: Návrat do ČR v ranních hodinách.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+ detail Pojištění CK, UNIQA, pojišťovna a.s., pojistná smlouva číslo: 1357509118 Seznam pojištěných CK: zde
+420 371 784 918,
skype: interzbiroh,
ck@interzbiroh.cz