CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
KRÁSY KORUTAN - hory, jezera a údolí

Korutanská oblast Rakouska vítá vstřícně turisty všech zemí k návštěvě svého půvabného kraje s horskými masivy, průzračnými jezery, čistými řekami a soutěskami. Během našeho zájezdu poznáte přírodní krásy i pamětihodnosti nejjižnější rakouské spolkové země, kde slunce svítí častěji a déle než v ostatních rakouských zemích a kde vládne typická atmosféra jihu. 

Č. zájezdu

Termín

Cena

91201

 

17.06. - 20.06.

2021

4. 590

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 2x ubytování v ***hotelu s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 23.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň (možnost přistoupit na trase po dohodě s CK). Přejezd do Rakouska.

2. den: V ranních hodinách příjezd na hranici mezi Tyrolskem, Korutany a Salcburskem, kde se táhne horský hřeben zvaný Vysoké Taury (Hohe Tauern). Jedná se o nejvyšší pohoří Rakouska, které je zároveň pokládáno za jedno z nejpůsobivějších v Evropě. Přírodní scenerie budeme obdivovat z údolí MALTA, které je proslulé několika desítkami nádherných vodopádů a je proto nazýváno „údolí padající vody“. Vysokohorskou silnicí MALTA – HOCHALM-STRASSE dojedeme k unikátní přehradě KÖLNBREIN (1 933 m), odkud se otvírají krásné výhledy na ledovce pokrývající skalní masivy Vysokých Taur. Celý areál nabízí několik procházkových cest např. na březích jezera, údolím Malta k vodopádu MELNIK a návštěvu malebné vesničky Malta. Na závěr programu v údolí Malta se zastavíme v městečku GMUND, které si zachovalo středověké jádro. Přejezd na ubytování do hotelu, večeře a nocleh.

3. den: Snídaně. Přejezd na okruh kolem největšího korutanského jezera WÖRTHERSEE. Zastávka v lázeňském městečku PÖRTSCHACH, kde je jezero údajně nejkrásnější. Místo je spojeno s řadou hudebních osobností, které zde často pobývaly. KLAGENFURT – procházka historickým centrem malebného hlavního města Korutan. Zastávka v největší atrakci Korutan – parku MINIMUNDUS, kde budete moci absolvovat krátkou „cestu kolem světa“. V měřítku 1:25 je zde vyhotoveno na 140 nejznámějších staveb celého světa doplněných modely lodí a vlaků. Krátký přejezd na fascinující výhled do korutanských údolí, který se návštěvníkům v této oblasti otevírá z unikátní vyhlídkové věže vrcholu PYRAMIEDENKOGEL. Srdcem celé oblasti bývá označována půvabná obec na skalnatém poloostrově – MARIA WÖRTH, odkud je možnost plavby lodí po jezeře do známého, slavnými osobnostmi vyhledávaného městečka VELDEN. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

4. den: Snídaně. Přejezd k jezeru OSSIACHER SEE u obce Villach, odkud je možný výjezd lanovkou na vrchol GERLITZEN do výšky 1 911 m nad mořem. Toto místo patří k nejoblíbenějším výletním cílům v srdci Korutan s krásnými výhledy a nenáročnými procházkami. Přejezd kolem jezera Ossiacher See na nejznámější korutanský hrad – pevnost: HOCHOSTERWITZ, který vypadá jako z pohádky. Pevnost Hochosterwitz, jeden ze symbolů Korutan, trůní na skále ve výšce 160 metrů a je vidět již zdaleka. Současný vzhled je výsledkem renesanční přestavby starších románských a gotických objektů. Věžovitá pevnost posloužila údajně jako inspirace k animované verzi Sněhurky Walta Disneye. Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz