Poznávací zájezdy - ČOKOLÁDOVÝM EXPRESEM za čokoládou a sýrem do ŠVÝCARSKA, zájezdy | Inter Zbiroh 2016
Branislav Gregorec & Josef Křikava | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • 25. rok specialistou nejen na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • nové a špičkově vybavené autokary
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..ČOKOLÁDOVÝM EXPRESEM za čokoládou a sýrem do ŠVÝCARSKA

Rigi – Luzern – Niesen – Bern – Montreux – Murten


od 6 390 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Skutečnými perlami při cestování vlakem po Švýcarsku jsou zcela určitě alpské panaromatické trasy. Právě ty přitahují nejvíce návštěvníků na koleje. My tentokrát pojedeme Čokoládovým vlakem “( Schokoladezug ). Výchozím bodem trasy je Montreux ležící na Švýcarské riviéře, odtud pak dále do Gruyeres, domova proslulých švýcarských sýrů a odtud do Broc za odhalením tajemství výroby vynikající švýcarské čokolády. Zájezd, při kterém nahlédnete jak do Švýcarského vnitrozemí, tak i do alpských oblastí. Neváhejte, pojeďte s námi.


Č. zájezdu

Termín

Cena

91848

22.08. - 26.08.

2018

6. 390

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 2x ubytování v ***hotelu s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Jízdu s místenkou „Čokoexpresem“ nutno rezervovat při objednání zájezdu.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 23,00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK). Přejezd přes SRN do Švýcarska.

2. den: V ranních hodinách průjezd okolo Zürichersee do městečka GOLDAU. Odtud výjezd ozubnicovou železnicí z roku 1875 na pohoří RIGI na konečnou stanici Rigi-Kulm (1800 m nad m.) s krásným výhledem na střední Švýcarsko. Po prohlídce vrcholové partie sjezd vůbec nejstarší zubačkou v Evropě do VITZNAU na břehu Vierwaldstättersee. Vyhlídková plavba lodí po jezeře do LUZERNU, města rozkládajícího se na březích jezera pod majestátní dominantou hory Pilatus. Procházka po dřevěném mostě Kappelbrücke, ze 14. Století, okolo kostelíka Sv.Petra k radnici, vnitřním městem ke druhému, mladšímu dřevěnému mostu přes řeku Reuss ke komplexu františkánského a jezuitského kláštera. Ve večerních hodinách ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

3. den: Snídaně. Přejezd průsmykem Brünnig a dále údolím řeky Aare podél Brienzersee a Thunersee do údolí Frutigtal k úpatí hory Niesen. Výjezd kolejovou lanovkou, která se pyšní více než stoletou historií na horu „Švýcarská pyramida“ - 2 362 metrů vysoký NIESEN, patřící bezesporu mezi nejzajímavější švýcarské vrcholy. Svým tvarem připomíná pyramidu a je dobře viditelný od Interlakenu, stejně jako od celého jezera Thunersee a přilehlých kopců. Odtud se nám již otevře překrásné ničím nerušené panoráma. Jako na dlani zde můžeme spatřit jezera Thunersee a Brienzersee, masív Jungfrau, za jasných dnů i Mont Blanc, nebo vrchol známého Grandes Jorasses. Krátký přejezd do hlavního města Švýcarska – BERN. Prohlídka křivolakého centra města, jež je zapsané na seznamu světového a kulturního dědictví UNESCO, které je orámováno řekou Aarou, města mnoha protikladů, kde mezi slavnými obyvateli jsou Albert Einstein, svůdník Giacomo Casanova a v exilu zde pobýval V. I. Lenin. Prohlídka orloje, loubených domů z vápence se středověkými podloubími s užívanými sklepními prostorami, renesanční kašny s pestrobarevnými sochami, radnice, katedrála a parlament. Přejezd na večeři a nocleh.

4. den: Snídaně. Celodenní program „Čokoládovým expresem“– Cesta speciálním vlakem, který odjíždí z Montreux po trase: Montbovon – Bulle - Gruyers – Broc. Po nastoupení se během jízdy podává káva s croissantem. Vlak jede do nejmalebnější vesnice v Evropě, ležící uprostřed zelených luk a kopců, kolébka sýru GRUYERE, který se zde vyrábí. O proslaveném sýru z Gruyéres se dozvíme víc ve výrobně «La Maison du Gruyère», kde nás čeká ukázka výroby sýru s ochutnávkou, expozice, jež zaměstná všechny vaše smysly. Návštěva hradu hraběte Gruyéres, feudálního vládce regionu ve 12. století. Přejezd do městečka BROC na návštěvu čokoládovny „ La Maison Cailler-Nestlé» “ – nejstarší firmy vyrábějící čokoládu ve Švýcarsku. V části areálu je postaveno muzeum, kde prohlídka ukazuje celý vývoj výroby čokolády od nejstarších dob, o tom, jak se čokoláda dostala do Švýcarska a jak se začala šířit celou zemí až do současnosti s možností ochutnávky. Po prohlídce nastoupení na vlak v Broc Factory a cesta zpět na nádraží do Montreaux. V podvečer po návratu z Čokoládového expresu procházka po promenádě u Ženevského jezera v MONTREUX, které leží na tzv. švýcarské riviéře a je jedním z nejluxusnějších letovisek. Po exkurzích přejezd do malebného městečka MURTEN na břehu stejnojmenného jezera. Večerní procházka historickým centrem města s architekturou, která se velmi podobá bernské. Ve večerních hodinách odjezd zpět do ČR.

5. den: Návrat do ČR v ranních hodinách.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+ detail Pojištění CK, UNIQA, pojišťovna a.s., pojistná smlouva číslo: 1357509118 Seznam pojištěných CK: zde
+420 371 784 918,
skype: interzbiroh,
ck@interzbiroh.cz