Branislav Gregorec & Josef Křikava | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • 28. rok specialistou nejen na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • nové a špičkově vybavené autokary
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
PROVENCE a Savojské Alpy

Po stopách Římanů a vůně levandule

Annecy, Avignon, Marseille, Pont du Garde


od 7 990 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Provence je jedním z nejkrásnějších a nejromantičtějších koutů Francie opředený řadou legend. Kraj vína a oliv provoněný levandulí a kořením nabízí turistům nádherné přírodní útvary, antické a středověké památky i výbornou kuchyni. Navštivte nejstarší přímořskou rekreační oblast Evropy, tradiční lázeňská místa, parky se subtropickou flórou, proslulé pláže.

Č. zájezdu

Termín

Cena

 91570

24.09. - 29.09.

2020

 7. 990

Cena zahrnuje: : Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 3x ubytování (1x v hotelu řetězce Premiere Classe (pokoje s příslušenstvím, 2x v ***hotelu v Avignonu), 3x snídani 2x večeři v hotelu v Avignonu, kompletní, „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 21.30 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Dále přes SRN a Švýcarsko do Francie.

2. den: V dopoledních hodinách první zastávka v rodinné sýrárněMaison du Gruyère – nejprve vyzkoušíme asi 10 různých vůní, které se přidávají do sýrů, pak už se s ochutnávkou v ruce ocitneme nad obrovskými káděmi, kde se vyrábí sýr“. Přejezd do oblasti SAVOJSKYCH ALP. Prohlídka ANNECY – nejkouzelnějšího středověkého města Savojska pod hradem na břehu stejnojmenného jezera obklopeného alpskými velikány. Město se středověkou čtvrtí s kanály a mosty pokryté záplavou květin získalo přízvisko Savojské Benátky. V podvečer nocleh.

3. den: Snídaně. Přejezd do proslulého vinařského městečka CHATEAUNEUF-DU-PAPE – procházka k hradu avignonských papežů ze 14. století. AVIGNON – jeden z nejkrásnějších skvostů Provence, obklopený dlouhými masivními hradbami. Prohlídka Papežského paláce a písní proslaveného historického mostu Pont St-Bénezet přes řeku Rhônu. PONT DU GARD – největší anejzachovalejší římský akvadukt nad průzračnými vodami řeky Gardon. Přejezd na ubytování, večeři a nocleh do Avignonu.

4. den: Snídaně. NIMES – prohlídka města s římskými památkami – antický chrám, amfiteátr – nejlépe zachovalá stavba svého druhu. Výlet ke Středozemnímu moři na prohlídku dokonale zachovaného středověkého města AIGUES-MORTES, vystavěného Ludvíkem IX. Svatým – středověké opevněné městečko. CAMARGUE – prohlídka jedinečného přírodního ráje. (Možnost projížďky lodí, nebo koupání.) Pastviny v deltě Rhôny jsou vlastí známých polodivokých bílých camargueských koní, černých býků a plameňáků. ARLES – prohlídka starého města, kterému dominují římské památky, jako amfiteátr, divadlo, Konstantinovy lázně, nekropole „Alyscamps“ a ze středověkých památek katedrála sv. Trophima, kostel St. Honorat. Místa spojená s pobytem Vincenta van Gogha a Paula Gaugina. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

5. den: Snídaně. V ranních hodinách zastávka u antického památníku LES ANTIQUES. Návštěva bývalého nejmocnějšího sídla této oblasti – LES BAUX-DE-PROVENCE, jež bylo zničeno francouzským králem Ludvíkem XIII. Pozůstatky opuštěného středověkého města s hradem na skalnatém ostrohu s nádhernými výhledy do okolní krajiny Provence, Arles a deltu Rhôny. MARSEILLE – celodenní prohlídka hlavního města Provence, které je po Paříži druhé největší město Francie. Zajímavý střed města – změť úzkých uliček – je obklopen moderními budovami a širokými ulicemi. Proslulý hrad d´If ze začátku 16. století byl dlouho těžkou věznicí. Jedním zjejích vězňů byl i hrabě Monte Christo, hrdina stejnojmenného románu A. Dumase. Město dalo také název francouzské hymně – Marseillaise. Nedaleko města se nachází ostrov s pevností If, na který v případě časové možnosti podnikneme výlet lodí. Vevečerních hodinách odjezd.

6. den: Návrat do ČR v odpoledních hodinách

 

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+ detail Pojištění CK, UNIQA, pojišťovna a.s., pojistná smlouva číslo: 1357509118 Seznam pojištěných CK: zde
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz