Branislav Gregorec & Josef Křikava | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • 28. rok specialistou nejen na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • nové a špičkově vybavené autokary
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Ostrov ELBA

Napoleonovo Toskánsko v Tyrhénském moři & výlet na ostrov Giglio

Koupání na ostrově - Capoliveri - Porto Azzurro - Marciana Alta - Montecapanne

 

 


od 11 990 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Vydejte se s námi na třetí největší ostrov Itálie. Zveme vás do hotelu v dosahu pláže v jednom z nejmalebnějších koutů Středomoří. Zelená barva zvlněné krajiny vinic a lesů se tu prolíná s tyrkysovými a smaragdovými odstíny moře. Vyhlášené pláže se tu střídají s malebnými městečky. Ochutnejte s námi kuchyni ostrova, kde se narodil a vyrůstal slavný kuchař Emannuele Ridi. Snad každý kout Elby oživuje vzpomínky na nedobrovolný pobyt Napoleona Bonaparta. My vezmeme za kliku jeho ložnice, v regálech zkontrolujeme jeho knihy, nahlédneme do jeho kaple, projdeme se zahradami i stezkami, kde rozjímal a plánoval budoucnost Francie. Lanovkou vás vyvezeme na špici ostrova, abyste se zadívali k ostrovu Monte Cristo, kam Alexander Dumas ukryl poklad pro Edmonda Dantese. Až poznáte celou Elbu, pozveme vás na loď a odvezeme na další ostrov Toskánského souostroví.

 

Č. zájezdu

Termín

Cena

Cena FIRST MINUTE

do 30.03. 2019

91059

24.06. - 30.06.

2019

12. 990 11. 990

PŘI ZAKOUPENÍ ZÁJEZDU DO 30.04. 2019 SLEVA 1.000,- Kč/osoba

Ubytování v ****Hotel Tamerici v Marciana Marina 

více na: http://www.tamerici.it/en/ 

Tento příjemný čtyřhvězdičkový hotel s klidnou atmosférou se nachází cca 6 minut chůze od pláže v rezidenční části letoviska Marciana Marina v dosahu centra a promenády. Hotel disponuje rozlehlou zahradou s bazénem, tenisovým kurtem a hřištěm na malou kopanou. Na hotelové terase s výhledem na moře je podávána snídaně formou bufetu. Všechny pokoje jsou klimatizované a mají bezplatné bezdrátové připojení na internet. Součástí všech jednotek je satelitní TV, chladnička a koupelna s fénem. Každý pokoj má též terasu nebo balkon. Hostům je k dispozici animační tým a terasa s panoramatickým výhledem na ostrov. Hotelová restaurace se specializuje na italskou kuchyni, toskánské speciality a pokrmy z čerstvého masa a ryb. U bazénu jsou podávány aperitivy. Hotel zajišťuje pro své hosty kyvadlovou dopravu na nedaleké pláže.

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 4x ubytování v *** hotelu s polopenzí, trajekt na ostrov Elba a zpět, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 18.00 hodin) – Beroun – Rokycany – Plzeň. (Možnost přistoupit po dohodě s CK.) Cesta přes Německo a Rakousko do Itálie.  

2. den: V ranních hodinách příjezd do přístavu Piombino na západě Toskánska. Plavba trajektem na Elbu. Z paluby lodě můžeme sledovat dočervena zbarvené útesy Železných hor na severovýchodě ostrova. Příjezd do letoviska na Elbě a ubytování. Odpočinek u moře. Večeře a nocleh v hotelu (4 noclehy na jednom místě).

ranních hodinách příjezd do přístavu Piombino na západě Toskánska. Plavba trajektem na Elbu.
Z paluby lodě můžeme sledovat dočervena zbarvené útesy Železných hor na severovýchodě
ostrova. Příjezd do letoviska na Elbě a ubytování. Odpočinek u moře. Večeře a nocleh v hotelu
(4 noclehy na jednom místě).

3. den: Snídaně. Okruh za poznáním Elby. Nejdříve zamíříme do starobylého městečka CAPOLIVERI na úpatí Magnetické hory Calamita. Projdeme se příkrými uličkami a pokocháme výhledy na okolní krajinu. Odpolední program budeme věnovat Napoleonovi. Prohlédneme si jeho venkovskou letní rezidenci SAN MARTINO, jejíž interiéry zdobí nábytek pamatující přítomnost francouzského císaře. Potom si prohlédneme ostrovní metropoli PORTOFERRAIO, kde budeme Napoleona stopovat v jeho vile Mulini, v níž přebýval se svou sestrou Paolinou, i v kostele Miserecordia, kam chodil rozjímat. Poznáme, že Portoferraio nese stopu vlády florentských Medicejů v podobě renesančních pevností i barevných toskánských domů. Na promenádě podél jachetního přístavu si můžeme zakoupit autentické víno z vinic, které tu nechal vysadit Napoleon. Návrat na večeři a nocleh.

4. den: Snídaně. Přejezd do přístavu PORTO AZZURRO na jihovýchodě ostrova. Městu dominuje pevnost, která bývala obávaným vězením. Městečko má odlišnou minulost od zbytku ostrova, neboť ho po staletí ovládali španělští králové. Výlet lodí na druhý největší ostrov Toskánského souostroví, GIGLIO. Prohlédneme si jeho malebnou sředověkou metropoli GIGLIO CASTELLO i malebné přístavní městečko GIGLIO PORTO a vykoupeme se na tamější pláži. Vychutnáme si působivou přírodní kulisu ostrova, který osudově přitáhl i obří výletní loď Concordii. Večer návrat na Elbu. Přejezd do hotelu na večeři a nocleh.

5. den: Snídaně. Vydáme se na pomyslnou střechu ostrova, když se po vyhlídkové silnici na rozhraní zelených lesů a modrého moře vyšplháme do horského městečka MARCIANA ALTA. To bývalo ve středověku metropolí ostrova. Dodnes si uchovalo svou středověkou eleganci. Z teras Marciany se nabízí výhledy na severní pobřeží Elby, včetně mysu Enfola, kde měli přistát bájní Argonauti. Z městečka podnikneme procházku po křížové cestě k poutnímu kostelu MADONNA DEL MONTE, který je nejstarší a nejpopulárnější svatyní na ostrově. Připomeneme si, že při něm Napoleon hostil svou milenku Marii Walewskou. S výhledy na moře necháme obrovitými balvany různých tvarů jitřit fantazii. V košíku lanovky můžeme vyjet na vrcholek nejvyšší hory ostrova MONTECAPANNE (1 013 m), abychom přehlédli nejen celou Elbu, ale i část Toskánského souostroví. Za dobré viditelnosti můžeme vidět i hory na Korsice. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

6. den: Snídaně. Odpočinek u moře. V odpoledních hodinách odjezd z letoviska do přístavu. Nalodění a plavba na pevninu. Cesta severní Itálií, Rakoskem a přes Německo do ČR.

7. den: Návrat do ČR v dopoledních hodinách.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+ detail Pojištění CK, UNIQA, pojišťovna a.s., pojistná smlouva číslo: 1357509118 Seznam pojištěných CK: zde
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz