Branislav Gregorec & Josef Křikava | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • 28. rok specialistou nejen na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • nové a špičkově vybavené autokary
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
ANDALUSIE s vůní orientu

Cesta do někdejšího arabského emirátu

Malaga, Córdoba, Sevilla, Gibraltar, Granada - Alhambra


od 15 490 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Pobyt na pobřeží Costa del Sol je rekreací na rozhraní Evropy a Afriky, Středomoří a Atlantiku, křesťanské a islámské kultury. Náš zájezd nabízí standard pobytových zájezdů do severního Španělska, včetně kvalitní hotelové stravy, a navíc přidává velice atraktivní výlety, které vás zavedou do exotického světa středověkého arabského emirátu. Z Andalusie pochází temperamentní flamenco, na gibraltarské skále žijí opice, lidé v Guadixu obývají jeskyně, v Elche roste palmový háj, Alhambra je nejkrásnějším maurským palácem na světě a andaluská Sierra Nevada jsou po Alpách nejvyšší hory evropského kontinentu. Protože letovisko leží ve stejné zeměpisné šířce jako severní Tunisko nebo jižní Sicílie, letní počasí tam začíná a končí později než ve většině středomořských destinacích. Při cestě se navíc seznámíte s mořem, pobřežím, přírodou a památkami celého španělského Středomoří.

Č. zájezdu

Termín

Cena

Cena FIRST MINUTE

do 30.04. 2020

92220

08.09. - 20.09.

2020

15. 990 15. 490

PŘI ZAKOUPENÍ ZÁJEZDU DO 30.04. 2020 SLEVA 500,- Kč/osoba

Nejpříznivější termíny na počasí v této oblasti pro poznávací zájezd s koupáním

Návštěvu ALHAMBRY nutno rezervovat při zakoupení zájezdu

Rezervaci španělský partner potvrdí až cca 14 dní před zájezdem, nebude-li rezervace potvrzena, částka bude klientovi obratem vrácena

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 10x ubytování v hotelu (8x v ***hotelu, 2x v hotelu Ibis Budget), 9x snídani, 8x večeře, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v poledních hodinách po trase Praha (cca 13.00 hod.) – Beroun – Rokycany – Plzeň (možnost přistoupit na trase dle dohody s CK). Noční přejezd přes SRN a Francii do Španělska.

2. den: V ranních hodinách příjezd do provincie Katalánsko do oblasti LLORET DE MAR - Santa Suzana. Odpočinek u moře. Možnost koupání. Večeře v hotelu a nocleh.

3. den: Snídaně. Odjezd do španělské oblasti COSTA AL AZAHAR (Pobřeží pomerančového květu) do PENISCOLY. Možnost koupání. Prohlídka hradbami chráněného městečka na mořské skále, jehož spojení s pevninou tvoří oblíbená pláž. Za silnými zdmi Peniscoly se v minulosti skrývali templáři i jeden z papežů. Průjezd krajem Huerta, největší pomerančovou zahradou Španělska. Ve večerních hodinách ubytování v hotelu v oblasti Alicante.

4. den: Snídaně. Dopoledne se projdeme po palmové promenádě ALICANTE, střediska COSTA BLANCA (Bílého pobřeží). Možnost výjezdu lanovkou na horu Benacantil, kde se nachází skalisko „Maurova tvář“ a hrad Santa Barbara a odkud se nabízí krásný výhled na bílé město, jak bývá Alicante poeticky označováno. Zastávka v ELCHE v zahradě Huerto del Cura, označované za nejexotičtější park ve Španělsku. Procházka v jediném datlovém háji v Evropě (200 000 palem). Ve večerních hodinách dojezd na pobřeží COSTA DEL SOL (Slunečné pobřeží) do oblasti Torremolinos. Ubytování v hotelu, večeře a nocleh. V tomto hotelu 7x nocleh s pobytem a jednotlivými výlety.

5. den: Snídaně. Volný odpočinkový den. Možnost slunění a koupání v moři. Večeře a nocleh.

6. den: Snídaně. Celodenní výlet do kouzelné SEVILLY, hlavního města Andalusie. Kdysi nejbohatší město celého Španělska je pro svou krásu označováno jako „perla Andalusie“. Symbolem města je minaret staré mešity Giralda. Prohlídka Alcazaru, někdejší rezidence emírů, která dodnes připomíná zámek z pohádek Tisíce a jedné noci. Procházka labyrintem židovské čtvrti s kouzelnými patii. Prohlídka katedrály, která je třetím největším kostelem Evropy aukrývá hrob Kryštofa Kolumba izlato uloupené americkým indiánům. Sevilla je domovem ohnivého flamenca, sebevědomého Dona Juana, krvavých býčích zápasů i operní Carmen. Ve večerních hodinách návrat do hotelu na večeři a nocleh.

7. den: Snídaně. Celodenní výlet na západ Andalusie, k GIBRALTARU. Ten spojuje Středozemní moře s Atlantikem a odděluje Evropu od Afriky. Na nejužším místě je široký pouhých 14 km, maximální hloubka činí přes jeden kilometr. Ve starověku končil známý svět právě Gibraltarskou úžinou, kterou se v dávnověku napustilo Středozemní moře a podle vědců k tomu došlo během pouhých dvou let. Dodnes jsou v úžině silné proudy, kterými cirkuluje teplejší a slanější voda ze Středomoří a méně slaná a studenější voda z Atlantiku. Současné jméno odvozuje úžina od berberského vojevůdce Tárika (Djebel Tarik), který roku 711 vedl islámskou invazi do Španělska. Podle řecké mytologie Gibraltarský průliv ohraničil silák Herakles, když se až na západní obzor vypravil bojovat s obrem Geryonem. Podle bájného hrdiny se úžina označovala jako Heraklovy sloupy. Silák prý na evropské straně navršil gibraltarskou skálu, dnešní zámořské území Velké Británie. Skála tyčící se nad městem působí velice nedostupným dojmem. Skýtá však návštěvníkům mnoho zajímavostí: krápníková jeskyně sv. Michala, jediné volně žijící opice v Evropě, překrásné vyhlídky na Středozemní moře, Atlantský oceán a na pobřeží Afriky. Nenechte si ujít projížďku taxíkem po gibraltarské skále. Cestou zpět se zastavíme v jedné ztradičních bílých andaluských vesnic – v MIJASU. Ve večerních hodinách návrat do hotelu na večeři a nocleh.

8. den: Snídaně. Volný odpočinkový den. Možnost slunění a koupání v moři. Pro zájemce MALAGA, město Pabla Picassa. Doporučujeme procházku na hrad Castillo de Gibralfaro s vyhlídkou na město a prohlídku paláce Alcazaba poblíž přístavu s krásnou promenádou. Návrat na večeři a nocleh.

9. den: Snídaně. CÓRDOBA – fascinující město, které si dodnes podrželo svůj ráz z doby kolem roku 1000, kdy patřilo mezi největší metropole světa, bylo centrem bohatého kalifátu a střediskem světové vědy i kultury. Córdoba vás udiví svou rafinovaností a zároveň přirozeností. Její bezesporu nejkrásnější část představuje židovská čtvrť oděná do bílého hávu andaluské architektury. V její těsné blízkosti se nacházejí zahrady starého Alcazaru s fontánami a pomerančovníky. Nejslavnější památkou města je však mešita z 8. století, třetí největší historická islámská svatyně na světě a rozhodně jedna z nejkrásnějších. V 15. století byla přestavěna na křesťanskou katedrálu. Mezi hlavní zajímavosti města patří i římský most přes řeku Guadalquivir. Návrat do hotelu na večeři a nocleh.

10. den: Snídaně. Volný odpočinkový den. Možnost slunění a koupání v moři. Večeře a nocleh.

11. den: Snídaně. V dopoledních hodinách přejezd do města GRANADA – poslední výspy maurské vlády na Iberském poloostrově. Návštěva Alhambry je opět jako exkurze do kulis z pohádek Tisíce a jedné noci. ALHAMBRA byla královským sídlem arabské dynastie Nasridů, již tu dali ve 14. a 15. století vystavět sedm paláců, obklopených zdmi s věžemi. Protože do nejskvostnější části paláce má přístup jen omezený počet návštěvníků, již s předstihem vám zakoupíme vstupenku. Máte jistotu, že tak uvidíte slavný Lví dvůr a jemné dekorace, díky nimž jakoby se stavba vznášela. Zahradami s myrtami, cypřiši a vavřínovými stromy a se záhony plnými růží a fialek dojdeme k paláci Generalife, letní rezidenci arabských emírů. Působivou atmosféru Alhambry umocňují vrcholky blízkých hor. Po prohlídce sestoupíme do dolního města, projdeme se úžasnou historickou čtvrtí Albayzín s nádhernými cármenes, což jsou velká sídla s ohrazenými zahradami. Odsud jsou nejkrásnější výhledy na Alhambru. Nakonec se podíváme na obrovskou goticko-renesanční katedrálu a do Královské kaple (Capilla Real), kde jsou pohřbeni dobyvatelé Granady Ferdinand Aragonský a Isabela Kastilská. Ve večerních hodinách nocleh v hotelu v oblasti Alicante.

12. den: V ranních hodinách přejezd do BARCELONY a prohlídka katalánské metropole, která má unikátní středověké i secesní památky. Připomeneme si geniálního architekta Antonia Gaudího i slavné postavy aragonských králů. Projdeme se gotickou čtvrtí, kde má své sídlo katalánský parlament a kde byli v katedrále pokřtěni první indiáni, které do Evropy přivezl Kryštof Kolumbus. U staveb katalánské moderny uvidíme, jak lze díky nadání a originálním nápadům oživit kámen. Barcelona nabízí i množství muzeí, parků a v případě pěkného počasí i městskou pláž. Její pěší zóna Rambla je pravděpodobně nejživější ulicí v celém Španělsku. Večer odjezd. Noční přejezd Francií a SRN.

13. den: Návrat do ČR ve večerních hodinách.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+ detail Pojištění CK, UNIQA, pojišťovna a.s., pojistná smlouva číslo: 1357509118 Seznam pojištěných CK: zde
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz