CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
PERLY JIŽNÍCH ČECH A ŠUMAVY

Kratochvíle – Hluboká nad Vltavou – Prachatice – Kvilda – Modrava – Vimperk – Lipno – Frymburk – Vyšší Brod – Zlatá Koruna – Český Krumlov – Volary – Lenora – Nové Údolí – České Budějovice - Třeboň


od 7 990 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Jižní Čechy – úchvatná krajina s bohatou historií. Odkaz slavných Rožmberků a Schwarzenbergů nalezneme na každém kroku – v rybnících, zámcích, městech i vesnicích. Hraniční šumavské hvozdy se svými jezery se staly symbolem svěží a něžné přírody.

Č. zájezdu

Termín

Cena

91951

12.09. - 17.09. 

2021

7. 990

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 5x ubytování v ***hotelu s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v ranních hodinách po trase Plzeň – Rokycany - Beroun - Praha (cca 07,00 hodin) – Písek. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Zámek KRATOCHVÍLE je unikátní ukázkou italské renesanční vily. ZOO Ohrada patří mezi naše nejmenší, ale také nejpopulárnější zoologické zahrady. V nedalekém barokním zámku Ohrada sídlí Muzeum lesnictví, myslivosti a rybářství. Opravdovou perlou krajiny je pohádkový zámek HLUBOKÁ NAD VLTAVOU. Kromě zámku můžete navštívit i slavnou Alšovu jihočeskou galerii. Odjezd na ubytování a večeři.

2. den: Snídaně. Výlet naŠumavu začneme v jedné z„bran Šumavy“, městě naZlaté stezce, kudy dozemě proudila sůl – PRACHATICÍCH. Šumavské přírody se dotkneme při procházkách v okolí malebné KVILDY a MODRAVY a na CHALUPSKÉ SLATI s unikátním plovoucím ostrovem na rašelinném jezírku. VIMPERK – další z “bran Šumavy“ vznikla také na Zlaté stezce, ale město proslavil zejména knihtisk. Návrat na večeři a nocleh.

3. den: Snídaně. Jezero LIPNO a jeho okolí v posledních letech zažívá bouřlivý rozvoj. Po prohlídce Frymburku a projížďce lodí po jezeře se vydáme k jedné z nejnovějších atrakcí - na Stezku v korunách stromů. Přejezd přes přehradu k nejslavnějšímu klášteru a městu VYŠŠÍ BROD na břehu řeky Vltavy. Zastávka u Čertovy stěny. Návrat na večeři a nocleh.

4. den: Snídaně. ZLATÁ KORUNA – klášter svým původním názvem Svatá koruna odkazoval k relikvii trnu z Kristovy koruny, který získal zakladatel kláštera Přemysl Otakar II. Krátký přejezd do ČESKÉHO KRUMLOVA, města pod ochranou UNESCO. Prohlídka města izámku, pevně svázaných srodem Rožmberků a slavnou alchymistickou historií. Volno na návštěvu muzeí, galerií, restaurací či kaváren. Návrat na večeři a nocleh.

5. den: Snídaně. Jihovýchodní Šumava je plná tajemných míst. VOLARY, město s tradicí zpracování dřeva i svérázných zvyků se stane počátkem našeho vlakového putování do nitra Mrtvého Luhu, k Černému Kříži a na samotnou hranici do NOVÉHO ÚDOLÍ. Možnost pěší túry ke Stožecké kapli nebo procházek v okolí Stožce. Návrat na večeři a nocleh.

6. den: Snídaně. ČESKÉ BUDĚJOVICE – metropole jižních Čech je světově proslulá díky pivovaru Budvar a tužkám KOH-I-NOOR, ale může nabídnout daleko víc. Po poledni přejezd do TŘEBONĚ, lázeňského městečka s renesanční atmosférou a všudypřítomným kultem kapra. Možnost prohlídky zámku nebo Schwarzenberské hrobky na břehu rybníka Svět. V podvečer odjezd, návrat ve večerních hodinách.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz