CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
ADVENT V PODHŮŘÍ KRUŠNÝCH HOR A DURYNSKÉHO LESA

Zwickau – Chemnitz – Weimar – Erfurt


od 3 590 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Další adventní zájezd do země našich sousedů spojuje živé vánoční tradice, rukodělné umění a vánoční zvyky z německých Krušných hor (Erzgebirge) s kouzlem vánočních trhů v historických durynských městech.

Č. zájezdu

Termín

Cena

92181

27.11. - 28.11.

2021

3. 590 

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 1x ubytování v ***hotelu s polopenzí, kompletní cestovní pojištění, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd v ranních hodinách po trase Plzeň – Beroun – Praha (cca 06.00 hodin) – Ústí nad Labem. (Možnost přistoupit na trase po dohodě s CK.) Přejezd do oblasti v podhůří Erzgebirge, příjezd do historického města ZWICKAU. Staré město soukeníků a horníků má dnes krásně zrenovované centrum s gotickým dómem Panny Marie, malinkými kněžskými domy z 13. století, radnicí a dalšími zajímavostmi. Krásné náměstí lemované stánky vás obklopí všudypřítomnou vánoční atmosférou a pozve vás k objevování tradičních řemeslnických dovedností oblastí Erzgebirge a Vogtland. Přejezd do CHEMNITZ, hlavního města krušnohorských vánoc. V roce 2014 získal Chemnitz cenu „Nejlepší vánoční město“, kterou vypisují Frankfurtské veletrhy. V slavnostně vyzdobeném centru najdete více jak 200 stánků s vánočními specialitami, ozdobami a výrobky krušnohorských řezbářů. Mezi nimi pak vyniká vánoční pyramida (5 poschodí, 12 m), vánoční oblouk (5x2m) a tradiční figurky (2 m). V sobotu před první adventní nedělí se koná tradiční průvod horníků Bergparade v dobových kostýmech doprovázený hornickými kapelami. Přejezd na ubytování, večeře a nocleh.

2. den: Snídaně. Přejezd do WEIMARU, města tzv. výmarské klasiky, které bylo v roce 2001 zařazeno na seznam UNESCO. K nejvýznamnějším památkám patří Goethův dům, gotický kostel sv. Petra a Pavla a zámek. Právě ve Weimaru vznikla v roce 1815 tradice stavění ozdobeného vánočního stromu na veřejném prostranství. Zdejší vánoční trhy patří k nejoblíbenějším v Durynsku. Přejezd do ERFURTU, okouzlujícího hlavního města Durynska. Katedrála Panny Marie, kostel sv. Severina a středověký most Krämerbrücke vytvářejí neopakovatelnou kulisu pro vánoční trh, který byl v roce 2018 zvolen nejkrásnějším v Německu a 5. nejkrásnějším v Evropě na portálu Nejlepší evropské destinace. Na náměstí pod katedrálou a v uličkách města najdete víc jak 200 stánků s vánočními ozdobami, řemeslnickými výrobky a gastronomickými specialitami. Ochutnat byste měli grilovanou durynskou klobásu, erfurtskou štolu či čokoládu z místní manufaktury Goldheim. K vrcholům erfurtského trhu patří osvětlená vánoční pyramida (12 m), betlém se 14 ručně vyřezávanými figurami v životní velikosti a výstava květinových dekorací, kterou pořádá Egapark Erfurt. V podvečerních hodinách odjezd, návrat do ČR do půlnoci.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz