CK INTER ZBIROH, s.r.o. | +420 371 784 918 | ck@interzbiroh.cz
  • specialista na poznávací zájezdy
  • v ceně zájezdu již kompletní cestovní pojištění
  • pojištění proti úpadku
  • kvalifikovaní a příjemní průvodci
  • možnost platby poukázkami, dárkové šeky

Chci jet do..
Adventní rýnská cesta třemi zeměmi

ADVENTNÍ RÝNSKÁ CESTA TŘEMI ZEMĚMI

Švýcarsko: Basilej, Německo: Freiburg, Francie: Colmar & Strasbourg


od 4 590 Kč

popis zájezdu v pdf + termíny

Během prodlouženého víkendu navštívíte oblast, kde se setkávají tři země, jejichž hranici tvoří řeka Rýn – Švýcarsko, Německo a Francii, a kde doba adventu má dlouhodobou tradici. Strasbourg a Colmar jsou považovány za města s nejkrásnější předvánoční výzdobou ve Francii, Basilej je dějištěm nejstaršího adventního trhu ve Švýcarsku. Všechna navštívená města nabízejí nebývalé množství historických památek, věhlasných muzeí a gastronomických specialit. 

 

Č. zájezdu

Termín

Cena

92271

02.12. - 05.12. 2021

4. 590 

Cena zahrnuje: Dopravu zájezdovým autokarem s klimatizací a minibarem, průvodce, 2x ubytování v hotelu s polopenzí, kompletní „Cestovní pojištění“, pojištění CK proti úpadku.

Program zájezdu:

1. den: Odjezd ve večerních hodinách po trase Praha (cca 23.00 hod.) – Beroun – Rokycany – Plzeň (možnost přistoupit na trase dle dohody s CK). Noční přejezd přes SRN do Švýcarska.

2. den: V ranních hodinách příjezd do švýcarské BASILEJE, starobylého města na Rýnu s mnoha památkami (středověké Staré město, gotická katedrála a radnice) a s nejstarším adventním trhem ve Švýcarsku. Není možné vynechat světoznámý Johann-Wanner-Haus, obchodní dům s obrovským výběrem vánočních ozdob a dekorací, k jehož zákazníkům patří i Vatikán, Bílý dům a anglická královna a který v době adventu navíc otvírá i tzv. Weihnachtstuben – vánoční pokoje. Na Vánoce svého dětství můžete nostalgicky zavzpomínat v největším muzeu hraček na světě Puppenhausmuseum. Odpoledne přejezd do německého FREIBURGU – takzvané „brány Černého lesa“. Procházka historickým jádrem města s malebnými starobylými ulicemi a monumentálním dómem ve stylu francouzské gotiky, kterou završíme návštěvou adventního trhu s vyřezávaným betlémem s figurami v životní velikosti. Ve večerních hodinách ubytování v hotelu, večeře a nocleh.

3. den: Snídaně. Adventní okruh po FRANCOUZSKÉ ALSASKÉ VINNÉ CESTĚ. COLMAR je nejstarším alsaským městem, které patří k nejkrásnějším ve Francii díky uličkám plných hrázděných domů, početných architektonických pokladů, kostelů a muzeí. Pohádkové osvětlení a výzdoba dodávají městu v době adventu nebývalý šarm. Hrázděné domy vytvářejí nádhernou kulisu pěti vánočním trhům v historickém Starém městě. Přejezd do nejkrásnější vesničky na Route du Vin RIQUEWIHRU, kterou bychom mohli označit jako muzeum pod širým nebem tvořeném romantickými hradbami se strážními věžemi, uličkami dlážděnými kočičími hlavami, středověkými a renesančními domy s malebnými dvorky. Tradiční vánoční trh je situován v hlavní ulici s krásnou vánoční výzdobou. Kromě tradičních vánočních specialit budete mít možnost ochutnat i skvělé alsaské víno. Návrat na večeři a nocleh.

4. den: Snídaně. Přejezd do hlavního města Alsaska STRASBOURGU s mnoha pozoruhodnostmi (katedrála Notre-Dame z 11. – 16. století, čtvrť Petite France s hrázděnými domy a kanály, Palais des Rohan) a s nejstarším a nejrozsáhlejším adventním trhem ve Francii konajícím se na náměstí před velkolepou katedrálou Notre-Dame a v ulicích Starého města. Kouzelná výzdoba řadí Strasbourg mezi hlavní vánoční města Francie. V odpoledních hodinách odjezd. Návrat do ČR do půlnoci.

Přijímáme tyto
poukázky:
Sodexho (Holiday Pass, Flexi Pass) a Cheque Déjeuner (Šek dovolená), Ticket Multi, Ticket Holiday.
+420 371 784 918,

ck@interzbiroh.cz